top of page

Účinky infrasauny

V první části této stránky naleznete shrnutí v bodech některých indikací a kontraindikací. Ve druhé části si zvědavější mohou počíst o účincích infrasauny na organismus v rozvinutější podobě.

Indikace:

 

 • účinná detoxikace organismu

 • hloubkové prohřátí svalů, vedoucí k rekonvalescenci po úrazech, namožení či únavě svalu

 • zvyšuje pohyblivost a pružnost svalů, kloubů a páteře, ale i cév

 • snižuje svalové napětí, mírní bolet

 • stimuluje krevní oběh

 • stimuluje imunitní systém, působí protiinfekčně

 • onemocnění kůže

 • urychlení hojení ranek a popálenin

 • doplněk redukce váhy

 • celulitida

 • celková regenerace kůže a celého organismu

 • zvýšení kardiovaskulární kondice

 • zvyšuje hladinu růstového hormonu

 

Infra sauna je vhodná i pro astmatiky, alergiky, kardiaky a malé děti (min. věk 3 roky na max. 10-20 minut)

 

Kontraindikace:

 • zánět jakéhokoli druhu

 • otoky kloubů

 • těhotenství

 • onemocnění, při kterých není vhodné zvyšovat tělesnou teplotu

 • není vhodné pro silikonové implantáty, pro veškeré chirurgické implantáty je vhodné poradit se předem s lékařem

Při užívání jakýchkoli léků a při onemocněních konzultujte vhodnost infrasauny se svým lékařem!

 

 

 

Detoxikace organismu:

 

    V poslední době vzniká více a více výzkumů na téma chemické zátěže. Ukazuje se, že jí musíme čelit čím dál tím víc. Vyrábíme stále nové chemikálie a používáme běžně málo dostupné prvky v našem každodenním životě a to způsobuje těžké zatížení našeho organismu různými, pro nás nepřirozenými látkami.

 

    Jejich účinek na náš organismus je nepředvídatelný. U některých zatím žádný větší efekt prokázán nebyl, velká část z nich jsou ale známé toxiny, podporují vznik a vývoj rakoviny či chronických nemocí a ničí postupně naše orgány. Jsou v nás (a ostatních organismech) kumulovány a tím zvyšují specifickou zátěž. Vzhledem k délce našeho života a faktu, že jsme na vrcholu potravního řetězce je zřejmé, že touto zátěží trpíme především my.

 

   Jiný svět si nevybereme, ale můžeme alespoň dbát (kromě udržování co nejčistšího a nejzdravějšího životního prostředí) na pravidelnou detoxikaci. Nemalá část této zátěže je v tucích rozpustná, k detoxikaci je proto ideálním prostředkem, kromě zdravé výživy, pravidelná potící anebo alespoň zahřívací kůra.

 

     Jako nejoptimálnější řešení se jeví právě infrasauna a proto jsme ji tady pro Vás zařídili.Velikou výhodou infrasauny je, že nezahřívá okolní vzduch na příliš vysokou teplotu a většina energie tohoto záření je efektivně pohlcována naší kůží/podkožím a svaly. Nevdechujeme horký vzduch, takže nedochází k dýchacím či oběhovým reakcím, které bývají v běžných saunách tak nepříjemné, pro mnohé vylučující možnost jejich užití.

 

    Hned po prohřátí kůže se začnou toxiny a nechtěné chemické látky dostávat spolu s potem a mazem na povrch (v infrasauně vyloučíme až 3x více škodlivin, než v sauně klasické). Protože se škodliviny dostávají ven pomocí lymfy (s potem), nezatěžujeme ani ledviny, ani játra. Po saunování je nutné se osprchovat a vše smýt, aby nedošlo k opětovnému vstřebání. Během následujících hodin dojde k přeuspořádání zásob zátěže v našem organismu a již další den může být celý proces s úspěchem opakován. Tak se postupně (průměrně už po 20-ti návštěvách) můžeme zbavit našich chemických nechtěných ložisek.

 

    POZOR: dochází-li při saunování k výraznému pocení, je třeba doplnit množství tekutin a minerálu, které jsou v potu obsaženy. Jsou pro naše tělo nezbytné.

 

 

Další účinky:

 

    Kromě výše popsaných detoxikačních účinků má infrasauna i další positivní účinek na náš organismus. Kvalitním hloubkovým prohřátím svalů a vaziv dochází k jejich uvolnění, nastartování regenerace a přípravě na další zátěž. Ideální je nahřátí před fyzickou námahou (sportem) či před masáží, máte-li problém s uvolněním se, nebo naopak v rámci rekondice po svalové námaze.

 

    Prohřátím se nám rozšiřují periferní cévky a cévy, zlepšuje se tak jejich průchodnost, tedy prokrvení a sníží se celkově krevní tlak. Zvýšení teploty také vede k usmrcení některých infekčních organismů, případně k podstatnému omezení jejich množení a ke stimulaci imunitního systému. Naše tělo zná podobný mechanismus obrany – zvýšenou teplotu až horečku. V počátečních stádiích onemocnění proto infrasauna může působit jako taková zdravá verze „teploty“, která nás může zbavit onemocnění ještě před propuknutím a to bez ničení srdce. V akutním průběhu onemocnění již saunování nedoporučujeme.

 

    Kdo by nechtěl být krásný? I v tomto ohledu může být infrasauna prospěšná. Prokrvením pokožky se usnadňuje rozvod všech důležitých látek pro její pevnost, jemnost a mladý vzhled. Díky účinnému zbavování se toxických látek a podkožních tuků je infrasauna účinná zbraň v boji s celulitidou. Zlepšuje celkový stav naší pleti (boj s akné, hojení drobných ranek a popálenin, boj proti lupénce a ekzémům)...

 

 

 

 

 

bottom of page